Pyrlandzka Dycha

HOCHLAND PÓŁMARATON DOLINĄ SAMY I PYRLANDZKA DYCHA 29 września 2019

6 Hochland Półmaraton Doliną Samy i Pyrlandzka Dycha 2018 – „Powstań, biegnij, zwyciężaj”

 

Stowarzyszenie KAŹMIERZ organizując zawody biegowe Hochland Półmaraton Doliną Samy i Pyrlandzka Dycha każdorazowo oprócz sportowych emocji, promowania zdrowego stylu życia, stara się także przybliżyć lokalną historię i rzeczy związane z naszą gminą. Podczas piątej edycji prezentowaliśmy „Wołki z Bytynia” – jedyny w swoim rodzaju depozyt z wczesnej epoki brązu w skali północnoeuropejskiej. W tym roku, wspólnie z Wami chcemy świętować Stulecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Nasze hasło „Powstań, biegnij, zwyciężaj” nawiązuje do wydarzeń sprzed wieku, motyw graficzny przypomina zwycięskie Powstanie Wielkopolskie. Chcemy przypomnieć ludzi, którzy wzięli w nim udział, opowiedzieć o ich losach oraz oddać im cześć i pamięć. Warto podkreślić, że Hochland Półmaraton jako pierwszy w powiecie szamotulskim uzyskał zgodę na wykorzystywanie elementów identyfikacji wizualnej Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2021 i został wpisany do kalendarza wydarzeń obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości.

6 Hochland Półmaraton Doliną Samy - Niepodległa – Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości

6 Hochland Półmaraton Doliną Samy – Niepodległa – Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości

„Powstań, biegnij, zwyciężaj” może być także mottem każdego dnia, czy to w szkole, pracy czy podczas treningu. Przyda się też w dniu zawodów – trasa jest niezwykle malownicza, prowadzi w większości odcinkami gruntowymi wśród pól i lasów, ale ma też spore przewyższenie na zaporze w Radzynach. Jednak świadomość, że będąc w tym miejscu jest się już za połową trasy, na górze czeka kapela grająca muzykę dixielandowa, a na mecie nasz specjał – szare kluchy z kapustą i piknikowa atmosfera – bieg podczas 6 edycji Hochland Półmaraton Doliną Samy i Pyrlandzka Dycha 2018 będzie samą przyjemnością. Dla dzieci w wieku 4-12 lat zostały przygotowane zostały biegi krótkie oraz szereg zabaw i animacji.

Zapisując się do 2 września masz gwarancję otrzymania koszulki w podanym przy rejestracji rozmiarze. Hochland Półmaraton Doliną Samy i Pyrlandzka Dycha – bieg inny niż wszystkie. Do zobaczenia na starcie!

 

 

„Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości”

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *