Informator dla uczestników

Bieg inny niż wszystkie

Informator dla uczestników

Drodzy Biegacze !!!

Już niecałe dwa dni pozostały do startu 3 HOCHLAND PÓŁMARATONU DOLINĄ SAMY I PYRLANDZKIEJ DYCHY. Bardzo nam miło, że po raz kolejny będziemy mieli rekord frekwencji na naszej imprezie. W tym roku będzie blisko 900 biegaczy – w tym utalentowane dzieci. W ubiegłym roku było nas ok 550 osób.

Przedstawiamy Wam plan dnia imprezy oraz informacje praktyczne.

1. DOJAZD

Planując dojazd samochodem do Kaźmierza korzystając z nawigacji – warto wpisać Kaźmierz (kod pocztowy 64-530), ul. Rynek (od strony Poznania) lub Szamotulska (od strony Szamotuł).
Z tych miejsc będziecie kierowani przez strażaków i harcerzy na parkingi. Prosimy nie parkować w miejscach niedozwolonych, a szczególnie w bramach wjazdowych oraz przy trasie biegu.

3HPDS_PARKINGI

2. BIURO ZAWODÓW

Do tego miejsca będą zmierzać wszyscy biegacze. Znajduję się sali sportowej Gimnazjum w Kaźmierzu, przy ul. Gimnazjalnej. Nie ma możliwości dojechać w to miejsce samochodem. Dojście z zaznaczonych parkingów nie powinno zająć więcej niż 10min.
Biuro będzie czynne od godz. 9:30 do 11:30. Po zamknięciu biura numery startowe nie będą już wydawane.
W holu wejściowym znajdziecie listy z nazwiskami i numerami startowymi – warto znać swój numer startowy, aby przyspieszyć wydanie pakietu startowego.

Przy biurze zawodów będzie działał Depozyt, a także będzie można skorzystać z natrysków przy szatniach sportowych.

Tutaj odbędzie się również wystawa grafik Przemka Kolińskiego – tematyka biegowa.

3. ZAWODY DLA DZIECI

Numery startowe dla dzieci będą wydawane od godz. 9:30 do 10:00. Zawody rozpoczną się o godz. 10:30. Dzieci będą biegły podzielone ze względu na kategorie wiekowe oraz płeć. Wszyscy otrzymają medale, a najlepsi nagrody.

W czasie biegu o miłe spędzeniu czasu zadba nasz Partner WUEF Club Tarnowo Podgórne – będą gry i zabawy dla całych rodzin. Fundacja RECAL będzie zbierać puszki aluminiowe oraz przygotował również konkursy z nagrodami dla dzieci.

4. BIEG GŁÓWNY

Bieg główny na 21km i 10km rozpocznie się o godz 12:00. Start wspólny. Limit czasowy wynosi 3 godz.
Każdy zawodnik otrzyma chip, który należy zamocować do buta. Nieprawidłowe zamocowanie spowoduje niezaliczenie biegu. Każdy zawodnik po przekroczeniu mety MUSI ZDAĆ CHIP wolontariuszowi – nie oddanie chipa będzie skutkować dyskwalifikacją. Mapa tras biegów znajduje się w załączniku.
Po biegu zapraszamy po odbiór posiłku regeneracyjnego na boisko sportowe. Będą to pyszne szare kluchy. Po posiłek należy zgłosić się z numerem startowym.

W biurze zawodów będzie można skorzystać z masażu prowadzonego przez masażystów REHA-MEDIC.

5. NAGRODY

O godz 15:00 na scenie przy Szkole Podstawowej (w czasie trwania Kaźmierskiej Pyrlandii) zostaną wręczone nagrody.
Osoby, które poprawnie odpowiedzą na pytanie konkursowe, będą brali udział w losowaniu nagród, w tym 5 rowerów marki ONILL. Osoby, które nie chcą czekać na losowanie proszone są o nie wrzucanie odpowiedzi do urny, aby nie przedłużać losowania. Podczas losowania wymagana jest obecność osobista biegacza – nagrody nie będą wydawane innym osobom oraz nie będą wysyłane pocztą.

6. KONCERT

Przy Szkole Podstawowej w czasie naszej imprezy oraz po zakończeniu, będzie odbywać się Kaźmierska Pyrlandia. O godz. 16:00 – po rozdaniu nagród rozpocznie się koncert Marka Majki i Obłędnych – na zaproszenie Rady Rodziców Szkoły Podstawowej.

plakat_-_pyrlandia_2015

Do zobaczenia w Kaźmierzu !!!