W Kaźmierzu się biega! 3 Hochland Półmaraton Doliną Samy i 3 Pyrlandzka Dycha – 27 09 2015

Bieg inny niż wszystkie

W Kaźmierzu się biega! 3 Hochland Półmaraton Doliną Samy i 3 Pyrlandzka Dycha – 27 09 2015

W Kaźmierzu się biega!

3 Hochland Półmaraton Doliną Samy i 3 Pyrlandzka Dycha – 27 09 2015

Aktywne życie smakuje lepiej” to hasło było mottem ubiegłorocznej edycji 2 Hochland Półmaratonu Doliną Samy oraz Pyrlandzkiej Dychy, które odbyły się 28 września 2014 w Kaźmierzu. Tego dnia około 550 biegaczy z całej Polski, w tym również dzieci, stanęło na STARCIE, żeby móc się zmierzyć z trasą, ale przede wszystkim ze sobą i ze swoimi słabościami.

DSC_9048

Biegi w Kaźmierzu wyróżniają się tym, że w większości poprowadzone są pięknymi trasami leśnymi. Pyrlandzka Dycha jest trasą dosyć szybką i prawie płaską. Półmaraton jest z kolei bardziej wymagający – dwukrotnie przecina piękną dolinę Samy, gdzie na biegaczy czekają dosyć ostre podbiegi i zbiegi.Pierwszy na metę półmaratonu przybiegł Grzegorz Borowicki z Kościerzyny z czasem 1:21:03, drugi był Dariusz Jankowski z Poznania, a trzeci kaźmierzanin Paweł Kuśnierz.

TOK_4030

Wśród kobiet pierwsze miejsce z czasem 1:34:09 zajęła Justyna Papież z Jarocina, drugie Magdalena Jóźwiak z Leszna, a trzecie Magdalena Jałowska z Poznania.W 2 Pyrlandzkiej Dysze triumfował z czasem 38:05 Mateusz Stefaniak, drugi na metę wbiegł Tomasz Waszczuk ze Szczecina, a trzeci stawił się Adam Bukowski z Wiktorowa.Wśród kobiet pierwsza na mecie stawiła się Katarzyna Sammler z czasem 47:37, druga wbiegła Aleksandra Galczak z Poznania, a trzecia Zuzanna Kaczmarek z Koziegłów.

TOK_3472

W kategorii młodzież, zupełnie jak i rok temu, najlepszy był Jakub Tracz – 13-latek ze Swarzędza. W tym roku Kubie udało się pokonać dystans w czasie 39:21. 2 miejsce zajął Jakub Robaszkiewicz (16l.) z Kostrzyna Wlkp., a 3 – Jakub Kliks (16l.) z Poznania. Wśród dziewcząt pierwsza przybiegła Natalia Ciesielska (14l.), druga była kaźmierzanka Klaudia Stachowiak (14l.).Kaźmierz powoli staje się coraz mocniej zaznaczonym punktem na biegowej mapie Polski. W tym roku miejscowość odwiedziło, poza biegaczami z całej Wielkopolski, wielu biegaczy z odleglejszych miast, min z Gdańska, Warszawy, Koszalina czy Wrocławia. Oczywiście nie zawiedli kaźmierscy biegacze, których ponownie ogromna ilość stawiła się na starcie.

cropped-cropped-cropped-lOGO_640_4111.jpg

 Aktywne życie smakuje lepiej! – udowodnijmy to również w tym roku!

Szczególne podziękowania za wsparcie w trudzie organizacyjnym organizatorzy składają dla-                      Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Kaźmierzu oraz wszystkich wolontariuszy oraz harcerzy,-                      OSP Kaźmierz, OSP Radzyny, OSP Chlewiska, OSP Wronki,-                       Stowarzyszenia Radzyny,

–                      Centrum fitness WUEF Tarnowo Podgórne

–                      Centrum Rehabilitacji Reha-Medic Kaźmierz,

–                       firmy Gips-Bud Edward Nadobnik,

–                       firmy Kris-B Krzysztof Borkowski,

–                      Szkoły Podstawowej im. M. Dąbrowskiej w Kaźmierzu,

–                      Posterunku Policji w Kaźmierzu,

–                      Komitetu Porozumienie Mieszkańców.

 

Organizatorzy