RECYKLINGOWO

Bieg inny niż wszystkie

RECYKLINGOWO

RECYKLINGOWO

Fundacja na rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach RECAL dostarczyła dla uczestników 3 Hochland Półmaratonu Doliną Samy i Pyrlandzkiej Dychy, napoje izotoniczne TAFISA 2015 w limitowanej serii aluminiowych puszek. Przez cały czas trwania imprez będzie prowadzona zbiórka pustych puszek po napojach, które trafią do recyklingu.

Sport dla wszystkich – recykling dla każdego” to hasło towarzyszące imprezom sportowym organizowanym w roku 2015, które Fundacja wspiera przekazując nieodpłatnie specjalnie zaprojektowane i wyprodukowane przez Ball Packaging Europe puszki aluminiowe z napojem izotonicznym. Akcję wspiera także Organizacja Odzysku recan. W zamian uczestnicy imprez mają za zadanie zebrać wykorzystane opakowania i przekazać je do ponownego przetworzenia. W tym celu Fundacja RECAL zapewnia dodatkowo bezpłatne wsparcie w postaci worków i pojemników do zbiórki pustych puszek.

Jednym z głównych celów organizatorów jest to, aby osoby aktywne fizycznie były również liderami w zakresie recyklingu aluminiowych puszek po napojach. Akcja ma więc zainspirować do bardziej świadomej troski o środowisko, przybliżając kwestie odzysku opakowań. Aluminiowa puszka bowiem w 100% nadaje się do recyklingu i może być przetwarzana w nieskończoność, bez utraty jakości materiału.

2015_Banner_TafisaTegoroczna edycja będzie wyjątkowa, ponieważ Fundacja RECAL obchodzi 20-lecie swojego istnienia. Ponadto Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w 2015 roku dofinansował działania Fundacji pod nazwą „20 lat recyklingu aluminiowych puszek po napojach w Polsce”. Z tego powodu dla uczestników imprez przewidywane są dodatkowe atrakcje. Fundacja zachęca także do zgłaszania się osób zainteresowanych przeprowadzeniem bezpłatnych warsztatów edukacji recyklingowej dla szkół i przedszkoli oraz w okresie letnim dla kolonistów i obozowiczów. Dla zorganizowanych grup Fundacja RECAL ma przygotowaną specjalną ofertę łączącą edukację z zabawą. Aktywny udział w warsztatach i proponowanych konkursach umożliwi uczestnikom zdobycie atrakcyjnych nagród, przy okazji zapoznając ich z podstawami selektywnej zbiórki odpadów na przykładzie odzysku aluminiowych puszek po napojach.

Udział Fundacji RECAL w Półmaratonie stanowi składową Projektu „20 lat recyklingu aluminiowych puszek po napojach w Polsce” realizowanego przez Fundację RECAL w ramach dotacji nr 14/2015/Wn-50/EE-EE-OP/D z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.