Dziękujemy! Podsumowanie 11 edycji Hochland Półmaraton Doliną Samy i Pyrlandzka Dycha

Bieg inny niż wszystkie

Dziękujemy! Podsumowanie 11 edycji Hochland Półmaraton Doliną Samy i Pyrlandzka Dycha

24.09.2023 odbyła się jedna z najbardziej oczekiwanych imprez biegowych w regionie – 11 Hochland Półmaraton Doliną Samy oraz Pyrlandzka Dycha. Wydarzenie to zgromadziło setki pasjonatów biegania, którzy wzięli udział w dwóch różnych dystansach: półmaratonie Doliną Samy oraz Pyrlandzkiej Dychy. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród doświadczonych biegaczy, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem. Pogoda jak i frekwencja dopisały. Gościliśmy blisko 600 zawodników – wśród nich 130 osób z Gminy Kaźmierz. Trasy biegowe przebiegały przez malownicze okolice Doliny Samy, co stanowiło nie tylko wyzwanie sportowe, ale również okazję do podziwiania piękna natury.
Jako pierwsze swoje zawody miało blisko 200 dzieci, które pokonywały różne dystanse. Instruktorzy z Piwnicy pod Termami znakomicie przeprowadzili zawody, dzięki czemu na twarzach młodych sportowców gościł szeroki uśmiech. Następnie na linii startu stanęli biegacze i kijkarze NW na dystansach 10km i półmaratonu. Wszyscy ukończyli zawody bez kontuzji ze wspaniałymi czasami i uśmiechami na twarzach
Wyniki Półmaratonu Doliną Samy:
Wśród mężczyzn

 • Pierwsze miejsce zdobył Jacek Trociński z Łodzi czasem 01:23:27
 • Trzecie miejsce przypadło Pawłowi Kuśnierzowi z Kaźmierza z czasem 01:25:55
  Wśród Kobiet
 • Drugie miejsce zajął Bartosz Przybysz ze Swarzędza z czasem 01:23:35.
 • Pierwsze miejsce zdobyła Beata Putowska z Poznania czasem 01:36:21
 • Drugie miejsce zajęła Katarzyna Paczkowska z Kiekrza z czasem 01:43:38.
 • Trzecie miejsce zajęła Anna Lisewska Tarnowa Podgórnego z czasem 01:45:36
  Wyniki Pyrlandzkiej Dychy:
  Wśród mężczyzn
 • Pierwsze miejsce zdobył Adam El Bah z Tarnowa Podgórnego z czasem 35:05.
 • Drugie miejsce zajął Michał Leśniak z Ceradza Dolnego czasem 36:15.
 • Trzecie miejsce zajął Sebastian Witomski ze Śmigla czasem 37:39
  Wśród kobiet
 • Pierwsze miejsce zdobyła Sandra Więckowska z Poznania z rewelacyjnym czasem 37:54.
 • Drugie miejsce zajęła Hanna Jaraszkiewicz z Poznania z czasem 40:56 .
 • Trzecie miejsce przypadło Justynie Frost z Przyborowa z czasem 43:09
  Nagrody dla najszybszych mieszkańców Gminy Kaźmierz zdobyli:
  Izabela Rutkowska i Janek Sammler – Pyrlandzka Dycha oraz Marta Ignaszewska i Paweł Kuśnierz na dystansie półmaratonu.
  W imprezie brali udział również kijkarze Nordic Walking, którzy bez klasyfikacji pokonywali trasę Pyrlandzkiej Dychy. Wyniki NW.
  Nie tylko zwycięzcy, ale wszyscy uczestnicy zasługują na ogromne uznanie za swoje wysiłki i determinację. Każdy biegacz przekroczył linię mety z uśmiechem na twarzy, co dowodziło, że uczestnictwo w tym wydarzeniu było dla nich nie tylko sportowym wyzwaniem, ale również źródłem satysfakcji i radości.
  To wydarzenie nie tylko promowało zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną, ale także stanowiło okazję do integracji społeczności biegaczy i miłośników przyrody.
  Organizatorzy 11 Hochland Półmaratonu Doliną Samy i Pyrlandzkiej Dychy – Stowarzyszenie Kaźmierz serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do doskonałej organizacji imprezy, zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom oraz stworzenia niezapomnianej atmosfery. Warto również podkreślić wsparcie kibiców, którzy dopingowali biegaczy na trasie. Szczególne podziękowania dla firmy Hochland Polska, Gmina Kaźmierz, Starostwo Powiatowe w Szamotułach, Szkoła Podstawowa w Kaźmierzu – uczniowie, nauczyciele i pracownicy, ZUK Kaźmierz, GIPS-BUD Edward Nadobnik, Browar Fortuna, Strażakom OSP i grupa ratowników ADENOZYNA, Policja, Tarnowskie TERMY – Klub fitness Piwnica pod Termami, NZOZ Reha – Medic – centrum rehabilitacji, RYZALIT Roman Olek, Amber Posadzki Tomasz Kaczmarek, Euro Biuro Karolina Ziemniewska, Bistro Sól i Pieprz, Joanna Kołodziej – Klub Zdrowia, Salon fryzjerski Tomasz Drab, Pizza MŁYN, Mario Pit Stop, biegacze z grupy Sportowy Kaźmierz, mieszkańcy Radzyn, Kapela pod kierunkiem Tomka Kuźniaka, Formacja Black Sapal – grupa muzyczna z firmy Hochland, grupa na quadach ATV Team WLKP.
  Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego wspaniałego wydarzenia, i już teraz czekamy na kolejną edycję Hochland Półmaratonu Doliną Samy i Pyrlandzkiej Dychy w 2024 roku.
  Do zobaczenia !!!
  Organizatorzy
  Członkowie Stowarzyszenia Kaźmierz