Projekt „Sport dla wszystkich i środowiska”

Bieg inny niż wszystkie

Projekt „Sport dla wszystkich i środowiska”

Projekt „Sport dla wszystkich i środowiska”

Sport for All and the Environment” (SforAE)

 

Fundacja na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL dostarczyła dla uczestników 6 HOCHLAND Półmaraton Doliną Samy i Pyrlandzka Dycha, bezpłatną wodę w limitowanej serii aluminiowych puszek Every Can Counts. Przez cały czas trwania wydarzenia będziemy prowadzili zbiórkę pustych puszek, zachęcając jednocześnie naszych uczestników do właściwego postępowania ze zużytymi opakowaniami. Korzystając z „Rekomendacji Ekologicznych – Jak zorganizować wydarzenie sportowe zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju” planujemy wdrożyć: w obszarach Recykling, Współdzielenie, Ekologiczne zamówienia, Wolontariat, Woda, Jakość powietrza.

Partnerami projektu „Sport dla wszystkich i środowiska” jest 5 organizacji z Czech, Polski, Słowacji i Węgier. Obejmuje on m.in. wymianę doświadczeń oraz opracowywanie wytycznych w zakresie zrównoważonych ekologicznie wydarzeń sportowych. W jego ramach planowane jest wsparcie w postaci bezpłatnej wody w puszkach dla około 100 różnych wydarzeń sportowych w 4 krajach, a także organizacja 5 wydarzeń flagowych. Projekt „Sport for All and the Environment” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+ (nr referencyjny projektu 590833-EPP-1-2017-1-PL-SPO-SSCP). Po więcej informacji zapraszamy na www.sforae.eu.

Projekt Every Can Counts (Każda puszka cenna) powstał, aby zachęcać do recyklingu puszek po napojach, zwłaszcza poza domem – w miejscu pracy, podczas zakupów, podróży czy aktywnego wypoczynku. Inicjatywa została zapoczątkowana w Wielkiej Brytanii a jej sukces spowodował, że została rozszerzona na inne kraje m.in Austrię, Francję, Grecję, Hiszpanię, Irlandię, Rumunię i Węgry,  a od 2017 roku również Polskę. Po więcej informacji zapraszamy na www.everycancounts.pl.

Projekt „Sport dla wszystkich i środowiska" Projekt „Sport dla wszystkich i środowiska" Projekt „Sport dla wszystkich i środowiska"

Zastrzeżenie

Niniejsza informacja została przygotowana wspólnie przez Partnerów Projektu „Sport for All and the Environment” (SforAE), współfinansowanego ze środków „Erasmus+ Sport” Small Collaborative Partnerships (numer referencyjny: 590833-EPP-1-2017-1-PL-SPO-SSCP). W informacji przedstawiono jedynie opinie Partnerów Projektu i Agencja Wykonawcza (EACEA) oraz Komisja Europejska nie ponoszą odpowiedzialności za żadne wykorzystanie zawartych w niej informacji.